Terenowe konsultacje społeczne

W ramach prac nad Miejskim Programem Rewitalizacji w dniach 21-23 lipca przeprowadzono konsultacje społeczne w siedmiu zróżnicowanych przestrzennie i kulturowo punktach miasta: Rynek Jeżycki, Rynek Łazarski, Rynek Wildecki, Rondo Rataje, Plaza, Stary Marych - Kupiec Poznański i Most Teatralny.


Celem konsultacji ulicznych było umożliwienie zainteresowanym mieszkańcom różnych dzielnic i osiedli Poznania wypowiedzenie się na temat tego, jakie obszary w Poznaniu uznają za szczególnie społecznie, kulturowo, ekonomicznie i architektonicznie zaniedbane, na czym owe zaniedbania według mieszkańców przede wszystkim polegają oraz jakie proponują ogólne kierunki ich rewitalizacji.

Zebrano 849 ankiet. Wyniki przedstawiają się następująco:

  • za najbardziej "zaniedbane" z przedstawionej do oceny listy obszarów najwięcej osób uznało obszar ulicy Głównej, a następnie ul Północną i Starą Rzeźnię, Starą Gazownię i ulicę Grobla.
  • Kluczowe pytanie konsultacji dotyczyło wyboru n a j b a r d z i e j zaniedbanego obszaru w Poznaniu spośród wymienionych w kwestionariuszu (pytanie zamknięte) lub przez samego badanego (pytanie otwarte). Najwięcej osób wskazało na Wildę, Główną, Chwaliszewo, Starą Rzeźnię, Śródkę, Łazarz, Groblę i Jeżyce.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej