Prof. Paweł J. Jastreboff (USA)

Prof. Paweł J. Jastreboff, Ph.D.,Sc.D pełni funkcję kierownika Emory University Tinnitus &Hyperacusis Center w Atlancie (USA). Z wykształcenia jest neurobilogiem. Ukończył Uniwersytet Warszawski i w latach 80-tych wyjechał na stypendium naukowe do Wielkiej Brytanii, gdzie zastał go stan wojenny. Dalszą pracę naukową kontynuował w Bostonie. Jest twórcą unikatowego modelu neurofizjologicznego, który stał się podstawą leczenia przewlekłych szumów usznych znany pod nazwą TRT (Tinnitus Retraining Therapy).

Prowadzi badania nad mechanizmem powstawania subiektywnych szumów usznych zarówno na modelach zwierzęcych, jak i u ludzi. Wykłada na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Emory w Atlancie oraz przeprowadza szkolenia w zakresie swoich zainteresowań naukowych w licznych ośrodkach naukowych na całym świecie.
W trakcie pobytu w Poznaniu prof. Jastreboff poprowadzi warsztaty szkoleniowe dla lekarzy z Polski, Niemiec i Białorusi, organizowane przez Klinikę Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej