Prof. Yao Erchang (Chiny)

Prof. Yao Erchang to wybitny artysta malarz specjalizujący się w tradycyjnej technice malarstwa olejnego. Jego obrazy były prezentowane i nagradzane na wielu prestiżowych wystawach. Zdobył między innymi główną nagrodę na pierwszej Chinese National Mural Painting Exhibition w 2004 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach Shanghai History Museum, Chinese Military Museum, jak również w wielu kolekcjach w Chinach oraz prywatnych galeriach kolekcjach zagranicznych.

Prof. Erchang ukończył studia w the Art Academy of P.L.A. w Pekinie z dyplomem w zakresie malarstwa olejnego. Był dziekanem w the Art College of Shanghai Normal University od 1996 do 1999 r. oraz profesorem wizytującym w Kansas State University w 2002. Obecnie jest profesorem malarstwa w Fine Art College, Shanghai Normal University. Jest również profesorem wizytującym w Shanghai University and Shanghai Institute of Visual Arts of Fudan University oraz członkiem Chinese Artists Association i Shanghai Fine Artists Association.

Ponadto prof. Erchang prowadzi badania teoretyczne i praktyczne związane z nowymi możliwościami wykorzystania tradycyjnych materiałów artystycznych i tradycyjnych technik malarskich. Jest autorem znaczących publikacji poświęconych technologiom malarstwa olejnego:

  • The Artists Handbook - Oil Painting, 
  • The Artist's Complete Guide of Colors and Pigments
  • The materials and techniques of Oil Painting.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej