Prof. Roberto Verganti (Włochy)

Prof. Verganti - autorytet w dziedzinie wzornictwa, jest wykładowcą zarządzania innowacjami na Politecnico di Milano (Mediolan). Profesor jest również dyrektorem MaDe In Lab - laboratorium zaawansowanego kształcenia w zakresie zarządzania designem i innowacjami na Politecnico di Milano. Wizytował także kluczowe, światowe jednostki naukowe prowadzące działalność w zakresie innowacji i wdrożeń designu. Profesor jest również założycielem i prezesem PROject Science - instytutu doradczego dla biznesu w zakresie rozwijania innowacji strategicznych (Mediolan).

Prof. Roberto Verganti wizytował wiele znanych i cenionych uczelni, w tym Copenhagen Business School oraz Harvard Business School w latach 1997-2008. Jest członkiem kolegium redakcyjnego Jurnal of Product Innovation Management oraz rady doradczej Design Management Institute.

Na przestrzeni ponad 20 lat śledził rozwój innowacji w ponad 100 przedsiębiorstwach, począwszy od rynkowych graczy typu Microsoft, Vodafone, skończywszy na małych ale dynamicznych firmach jak Alessi i Nintendo. Wyniki przeprowadzonych przez niego badań ukazywały się w wielu czasopismach, w tym w Management Science i Harvard Business Review. Za badania w zakresie zarządzania designem designem we Włoszech otrzymał Compasso d'Oro, najbardziej prestiżowa nagrodę w dziedzinie designu we Włoszech.

Prof. Roberto Verganti występował w roli doradcy wielu instytucji władz szczebla rządowego i samorządowego przy kształtowaniu polityki związanej z designemi innowacją. W 2009r. Ukazała się jego najnowsza książka "Design - Driven Innovation".

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej