II edycja konkursu na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe rozstrzygnięta

Hokej na trawie, turniej szachowy czy warsztaty dla mam, to tylko trzy spośród dziewięciu nowych propozycji, z których jeszcze tej jesieni będą mogli skorzystać mieszkańcy na Łazarzu, Wildzie i Starym Mieście. Wszystko za sprawą realizowanych tam Lokalnych Inicjatywach Osiedlowych. Właśnie rozstrzygnięta została ich druga edycja.

Warto przypomnieć, że "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych i realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Jego założeniem jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym, kształtujące tożsamość danego osiedla. Tak jak poprzednio, także i w drugiej edycji każdy mieszkaniec Łazarza i Starego Miasta może złożyć wniosek - koncepcję na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu. Zgłoszone pomysły podlegały ocenie komisji konkursowej, a autorzy zwycięskich projektów otrzymali środki na ich realizację - maksymalnie 8 tysięcy zł. na Łazarzu oraz Starym Mieście oraz maksymalnie 2 tysiące zł. na Wildzie.

Zainteresowanie pierwszą edycją pokazało, że warto kontynuować ten konkurs. Dzięki pozostałej reszcie środków finansowych na to zadanie, udało się po raz drugi wspomóc kilka ciekawych pomysłów. Warto dodać, że w przypadku tego konkursu duży nacisk stawialiśmy na inicjatywę samych mieszkańców i społeczników, którzy w założeniu od początku do końca realizują swoje przedsięwzięcie - podkreśla Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

W ramach zaplanowanych wydarzeń na Łazarzu odbędą się zajęcia hokeja na trawie z trenerem, cykl spacerów przewodnikiem oraz sąsiedzkie spotkania z muzyką. Na Starym Mieście zrealizowane zostaną  mikołajkowe warsztaty terapeutyczne dla dzieci przebywających w szpitalach, warsztaty budujące prawidłowe postawy społeczne dzieci wobec osób starszych, zajęcia modelarskie dla młodzieży, spotkania i warsztaty dla mam z dziećmi oraz turniej szachowy dla mieszkańców.  Na Wildzie natomiast odbędzie się cykl zajęć aktywizacyjnych dla seniorów.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej