Konkurs na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe rozstrzygnięty

Dzięki konkursowi sporo będzie się działo na Łazarzu. Społecznościowe przejazdy wrotkarskie Poznań Night Skating, Łazarskie Dni Sąsiada czy zajęcia dla seniorów- miedzy innymi te projekty zyskały przychylność osiedlowej komisji konkursowej. Nowością będą również  warsztaty rękodzielnicze i kostiumograficzne, kino "pod chmurką" czy akcja antysmogowa, dzięki której Łazarz wzbogaci się o system ostrzegania mieszkańców przed złym stanem powietrza.

Wiele ciekawych inicjatyw odbędzie się także w Starym Mieście. Poznański Piknik Rodzinny, letnie warsztaty integracyjne dla dzieci czy cykl spacerów z przewodnikiem, to przedsięwzięcia, które z pewnością zyskają sobie przychylność wielu mieszkańców miasta.

Na atrakcje będą mogli liczyć również mieszkańcy Wildy. Festyny rodzinne, konkurs piosenki szkolnej czy cykl warsztatów integracyjnych dla kobiet to tylko niektóre z nich.

- Komisje Konkursowe w swojej ocenie główny nacisk kładły na zgodność wniosków z celami konkursu. Chodzi tu przede wszystkim o funkcje integrujące mieszkańców oraz te, które zdaniem oceniających będą najbardziej atrakcyjne podczas ich realizacji. Ważny element stanowiła także różnorodność przy uwzględnieniu szerokich grup docelowych - wśród rekomendowanych wniosków są zarówno te dla najmłodszych jak i te dla starszych mieszkańców - mówi Piotr Izydorski z Biura Koordynacji Projektów i rewitalizacji Miasta UMP.

Szczegółowa lista projektów rekomendowanych do realizacji dostępna jest w załączniku.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych, który był realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.  Akcja wpisuje się w realizację Programu dla Śródmieścia i jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w 2016 roku Koalicji Śródmiejskiej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej