Rusza druga edycja Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych

Kulinarne półkolonie, zajęcia taneczne na świeżym powietrzu czy też warsztaty integracyjne dla kobiet. To tylko przedsmak tego od dwóch miesięcy dzieje się na Łazarzu, Wildzie i Starym Mieście. Wszystko za sprawą realizowanych tam Lokalnych Inicjatywach Osiedlowych. Właśnie ruszyła ich druga edycja. Mieszkańcy Łazarza Wildy i Starego Miasta po raz kolejny mogą zgłaszać swoje pomysły.  

Warto przypomnieć, że "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych i realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Jego założeniem jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym, kształtujące tożsamość danego osiedla. W drugiej edycji każdy mieszkaniec Łazarza i Starego Miasta może złożyć wniosek - koncepcję na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu. Zgłoszone wnioski będą podlegały ocenie komisji konkursowej, a autorzy zwycięskich projektów otrzymają środki na ich realizację - maksymalnie 8 tysięcy zł. na Łazarzu oraz Starym Mieście oraz maksymalnie 2 tysiące zł. na Wildzie.

- Zainteresowanie pierwszą edycją pokazało, że warto kontynuować ten konkurs. Dzięki pozostałej reszcie środków finansowych na to zadanie, z pewnością uda się po raz drugi w tym roku zrealizować kilka ciekawych pomysłów. Warto dodać, że w przypadku tego konkursu duży nacisk stawiamy na inicjatywę samych mieszkańców i społeczników, którzy w założeniu od początku do końca realizują swoje przedsięwzięcie - podkreśla Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Akcja wpisuje się w realizacje Programu dla Śródmieścia, jak również jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w styczniu br. Koalicji Śródmiejskiej. 

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić wniosek konkursowy. Tu najważniejszy jest odpowiedni opis przedsięwzięcia, a także harmonogram realizacji. Zgłoszenia będą podlegały ocenie komisji konkursowej. Zaakceptowane przez nią działania muszą zostać zrealizowane do końca bieżącego roku.

Zgłoszenia można składać w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta do 12 sierpnia. Po zakończeniu prac komisji konkursowej, zwycięskie projekty będzie można realizować już od początku września. 

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej