Konkurs na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe rozstrzygnięty!

Dzięki konkursowi sporo będzie się działo na Łazarzu. Społecznościowe przejazdy wrotkarskie Poznań Night Skating, gra terenowa "Patroni Łazarskich Ulic" czy sąsiedzkie przygotowania - Sylwester na Skwerze 2016/2017 - to jedne z projektów, które zyskały przychylność osiedlowej komisji konkursowej. Nowością będą również  I Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej czy półkolonie, dzięki którym będzie można odbyć kulinarną podróż przez 6 kontynentów.

Wiele ciekawych inicjatyw odbędzie się także w Starym Mieście. Rodzinny zlot rowerowy "Starego Marycha", kolorowe animacje podwórkowe czy cykl "Roztańczyć Poznań", podczas którego profesjonalni instruktorzy tańca rozruszają poznaniaków, będą jednymi z tych projektów, które z pewnością zyskają sobie przychylność wielu mieszkańców miasta. Warto dodać, że  "staromiejska" komisja konkursowa doceniła również dwa projekty, które postanowiła sfinansować z innych środków w ramach budżetu Rady Osiedla Stare Miasto. Oznacza to, że mieszkańcy śródmieścia będą mogli dodatkowo skorzystać z zajęć sportowych dla najmłodszych oraz wziąć udział w letnich warsztatach ekologicznych.  

Na atrakcje będą mogli liczyć również mieszkańcy Wildy. Festyny rodzinne, wildecki Jarmark Na Mikołajki, wildecki bieg śniadaniowy czy cykl warsztatów integracyjnych dla kobiet "Wilda Pani" to tylko niektóre z nich.

- Główny nacisk kładliśmy na zgodność wniosków z celami konkursu. Chodzi tu przede wszystkim o funkcje integrujące mieszkańców oraz te, które naszym zdaniem będą najbardziej atrakcyjne podczas ich realizacji. Nie zapominaliśmy także o różnorodności uwzględniając różne grupy docelowe - wśród rekomendowanych wniosków są zarówno te dla najmłodszych jak i te dla starszych mieszkańców - mówi Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca komisji konkursowej "Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe".

Szczegółowa lista projektów, które zwyciężyły w konkursie dostępna jest w załączniku.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych, który był realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.  Każdy mieszkaniec Łazarza, Wildy lub Starego Miasta do 15 kwietnia mógł zgłosić pomysł na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu. Teraz komisja konkursowa, wyznaczona dla każdego z osiedli, zadecydowała o tym, które z nich zostaną zrealizowane w Poznaniu.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to pierwsza pilotażowa edycja konkursu. Każda z 3 rad osiedla dysponowała pulą w wysokości od 60 do 70 tysięcy zł. Akcja wpisuje się w realizację Programu dla Śródmieścia i jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w styczniu Koalicji Śródmiejskiej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej