Wigilia na Śródce

Wigilia na Śródce 2013

To już tradycja, że co roku na Śródce odbywa się plenerowa Wigilia dla mieszkańców. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się 18 grudnia o godzinie 17:00. Uczestnicy spotkali się na placu przed kościołem św. Małgorzaty przyozdobionym rozświetloną choinką i słynnymi aniołami śródeckimi. Anioły pojawiły się w tym miejscu już 13 grudnia zwiastując nadchodzącą Gwiazdkę. Powtórzona z zeszłego roku idea spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem lokalnej społeczności - oprócz dużych dekoracji ustawionych na placu przed kościołem św. Małgorzaty, w oknach mieszkań na Śródce pojawiło się także ponad 100 mniejszych aniołków wyciętych z papieru.

W centrum placu nie zabrakło sceny, która gościła szereg wydarzeń kulturalnych, a w tym koncert gospel, kolędowanie i kolejne etapy loterii fantowej. Odbył się też konkurs na świąteczny piernik św. Małgorzaty. W sąsiadujących namiotach można było natomiast skosztować wigilijnych potraw oraz zakupić upominki na kiermaszu rękodzieła artystycznego.

Nowością było uroczyste wręczanie osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz Śródki statuetek w formie aniołków w ramach podziękowania za całoroczny wkład pracy.

Organizatorem Wigilii na Śródce było Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic "Śródeja".

Za wspólne świętowanie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej