Dzień Godności na moście bpa Jordana

7 maja 2008 r. na moście Biskupa Jordana odbył się festyn artystyczny z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, na którym zostały zaprezentowane prace artystyczne osób (dzieci, młodzieży i dorosłych) niepełnosprawnych i sprawnych. Dzień Godności organizowany jest przez Urząd Miasta Poznania oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Poznaniu.

8 maja odbyło się sympozjum dla rodziców, nauczycieli i innych osób zainteresowanych tematyką niepełnosprawności intelektualnej. Można było również zobaczyć:

wystawę "Listy do syna" - fotografie Chrisa Niedenthala i towarzyszące im teksty Wioletty Mikusek. Chris Niedenthal od wielu lat zajmuje się w swej twórczości fotograficznej osobami niepełnosprawnymi. Wystawa składa się z 10 portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Towarzyszące zdjęciom autentyczne listy stanowią swoiste motto wystawy, będąc jednocześnie komentarzem do prezentowanych fotografii. Wystawa jest związana z akcją społeczną i projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" z Warszawy. Wystawę będzie można oglądać do 26 maja 2008 r.

przegląd filmów poświęconych osobom niepełnosprawnym intelektualnie w Kinie Malta (ul. Filipińska 5) - liczba miejsc ograniczona ("Moja lewa stopa", "Motyl i skafander", "Rainman", "Piękny umysł", "Mój Nikifor").

wystawę malarstwa w Antykwariacie "Pokój z widokiem".

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej