Roczek mostu Biskupa Jordana

7 grudnia 2008 r. minęła pierwsza rocznica budowy mostu biskupa Jordana łączącego Śródkę z Ostrowem Tumskim. W celu uświetnienia tego wydarzenia Rada Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady, Zarząd Dróg Miejskich oraz Urząd Miasta Poznania zaprosili mieszkańców Poznania i turystów na popołudniowe spotkanie na moście.

Wśród atrakcji były m.in.: występy artystyczne zespołu dziecięcego "ERATO" oraz Poznańskiej Kapeli Biesiadnej, wspólne zdjęcie na moście wszystkich zebranych mieszkańców, ogłoszenie wyników konkursu na wierszyki i grafiki dotyczące mostu z wręczeniem nagród, poczęstunek tortem urodzinowym, wycieczka po Śródce i Ostrowie Tumskim, biesiada urodzinowa z udziałem Orszaku Królewskiego, Teatr Ognia oraz pokaz filmów w kinie "Malta".

Dla wszystkich osób, które brały udział w konkursie, a nie otrzymały głównych nagród bądź wyróżnień, przygotowano drobne upominki. W celu ich odbioru należy zgłosić się do Oddziału Rewitalizacji, który mieści się w pokoju nr 167 w gmachu Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17 w Poznaniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej