Śródeckie Koncerty Muzyki Dawnej 2010

Śródeckie Koncerty Muzyki Dawnej 2010

17 listopada 2010 r. o godz. 19:00 rozpocznie się kolejny cykl Koncertów Muzyki Dawnej w Kościele Św. Małgorzaty na Śródce.

Śródeckie Koncerty Muzyki Dawnej odbywają się w kościele Św. Małgorzaty od 2007 r. w ramach realizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji.

Organizatorem tegorocznych koncertów jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów Śpiewu Gregoriańskiego - sekcja polska we współpracy z Parafią Archikatedralna w Poznaniu oraz Radą Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady.

Koncerty fianansowane są z budżetu Miasta Poznania.

Serdecznie zapraszamy!

17 listopada 2010 r. (środa) godz. 19.00 " Farinelli - talent czy przekleństwo"

Koncert edukacyjny połączony z wykładem, na temat udziału kastratów w muzyce. Prelegent i śpiew - Tomasz Raczkiewicz (kontratenor) - solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz kameralny zespół instrumentalny.

24 listopada 2010 r. (środa) godz. 19.00 "Muzyka z zabytkiem"

Chór Parafii Farnej pod dyrekcją Pawła Łuczaka. Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego ks. Prałat Marian Lewandowski zaprezentuje najstarszy i najcenniejszy zabytek muzeum, Miecz Św. Piotra, którym wg Ewangelii w Getsemani, św. Piotr słudze arcykapłana odciął ucho.

1 grudnia 2010 r. (środa)godz. 19.00 "Miłosierdzie w muzyce"

Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu dyrygent Agnieszka Gil. O pobycie Św. Faustyny w podpoznańskim Kiekrzu, opowie przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej