Mural na Śródce 2009

Mural na Śródce 2009

20 kwietnia 2009 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących na Śródce odbyły się warsztaty plastyczne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 85 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących poprowadzone przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz grupę Twożywo z Warszawy.

Projekt "Synchronia" powstanie w ramach 17 Biennale Sztuki dla Dziecka, które odbywa się w tym roku pod hasłem "Sztuka dla dziecka jako forma komunikacji społecznej" oraz realizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji na obszarze pilotażowym Śródka.

Przedmiotem projektu jest powstanie muralu - malowidła na ścianie szczytowej budynku przy ul. Ostrówek 6 na Śródce. Wykonaniem malowidła na ścianie budynku zajmą się artyści z grupy Twożywo z Warszawy. Jednak zanim do tego dojdzie, nad projektem muralu pracowały także dzieci.

Warsztaty, które odbyły się w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących były pierwszym etapem powstania projetu malowidła. Dopiero na podstawie rozmów, dyskusji z dziećmi i ich prac, artyści opracują finalny projekt malowidła.

Prace dzieci będzie można zobaczyć w witrynie lokalu użytkowego przy ul. Rynek Śródecki 3 na Śródce podczas trwania Biennale.

Mural, jako pierwszy w Poznaniu, powstanie w czasie trwania 17 Biennale Sztuki dla Dziecka od 30 maja do 5 czerwca br. Wernisaż zaplanowano 5 czerwca br. na godz. 13:00.

Więcej informacji na temat projektu oraz 17 Biennale można znaleźć na stronie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej