Projekt "Punkt! dla rewitalizacji" 2010

Projekt "Punkt! dla rewitalizacji" 2010

14 września 2010 r. na Śródce rozpoczął się nowy cykl wykładów i warsztatów dedykowany mieszkańcom Śródki oraz innych obszarów rewitalizacji pt. "Punkt! dla rewitalizacji". Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Wędrowni Architekci dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania.

Celem realizacji projektu jest wspomaganie działań mających na celu integrację oraz szerszą aktywizację społeczności lokalnych poprzez cykliczne spotkania tematyczne połączone z praktycznymi warsztatami i konsultacjami odbywającymi się w punkcie konsultacyjnym przy ul. Rynek Śródecki 3.

Projekt składa się z czterech przeplatających i uzupełniających się zadań:

Śródecki Uniwersytet Alternatywny,

Biurko specjalisty,

Tu mieszkam, tu mieszkał mój dziadek i pradziadek,

Cafe-Czytelnia.

Śródecki Uniwersytet Alternatywny

Jest to cykl 12 wykładów połączonych z warsztatami na temat różnych ciekawych dziedzin i tematów. Do tej pory odbyły się m.in.: spotkanie z podróżniczką Anną Grebieniow pt. "O tym, jak wyjść z domu i rozpocząć zwiedzać świat" czy z Jackiem Hałasem pt. "O tym dla kogo muzyka jest życiem a życie muzyką - muzyczne impresje na temat kultury tradycyjnej". Szczegółowy harmonogram wykładów załączamy poniżej.

Biurko specjalisty

To cykl 6 spotkań konsultacyjnych ze specjalistami poświęconych tematyce architektury i przestrzeni zurbanizowanej, w tym: wspólnot mieszkaniowych, ich spranego zarządzania i współdziałania, porad termomodernizacyjnych oraz aranżacji wnętrz, renowacji mebli, drzwi, przedmiotów użytkowych. Szczegółowy opis tematyki konsultacji oraz terminy zamieszczamy poniżej.

"Tu mieszkam, tu mieszkał mój dziadek i pradziadek"

Akcja skierowana jest bezpośrednio do dzieci i młodzieży, a pośrednio do osób dorosłych mieszkających na Śródce. Celem akcji jest wzmacnianie poczucia więzi z miejscem zamieszkania. Podczas warsztatów zostaną zebrane materiały i informacje o członkach rodzin zamieszkujących Śródkę, które posłużą do stworzenia kolażu przestrzennego przedstawiającego historię śródeckich rodzin. Spotkania "Tu mieszkam..." odbywając się o godz. 17:00 w dniach: 4.10 (poniedziałek), 12.10 (wtorek), 19.10. (wtorek), 17.11. (środa), 24.11. (środa), 8.12. (środa).

Równolegle z powyższymi zadaniami działa projekt pod nazwą "Cafe czytelnia", odbywająca się zawsze o godz. 16:00 w dniach: 28.09. (wtorek), 14.10. (czwartek), 25.10. (poniedziałek) wyjątkowo o godz. 20:00, 8.11. (poniedziałek), 22.11. (poniedziałek), 6.12. (poniedziałek).

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej