"Dzielnicjada - turniej dzielnic"

"Dzielnicjada - turniej dzielnic"

Zapraszamy na "Biesiadę sąsiedzką" - imprezę kulturalno - artystyczną promującą obszary rewitalizacji: Śródkę, Chwaliszewo i Jeżyce wśród Mieszkańców Poznania i Gości.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SIC!, będąca partnerem Oddziału Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania w realizacji Programu "REWITALIZACJA W BUDOWIE - TWORZYMY ZRĘBY REWITALIZACJI W POLSCE" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Unii Europejskiej.

Biesiada odbędzie się 30 września 2012 r. Zaplanowano następujące atrakcje:

w godzinach 10:00 - 13:00 przejażdżki bryczkami - Jeżyce, Śródka, Chwaliszewo; początek jazdy:

Śródka - na Rynku Śródeckim

Chwaliszewo - przy pawilonie Nowa Gazownia

Jeżyce - przy Starym ZOO

w godzinach 17:00 - 20:30 wydarzenia w pawilonie "Nowa Gazownia", ul. Ewangelicka 1 i na terenie przyległym: występy i warsztaty artystyczne, wystawy i pokazy filmów, prezentacje organizacji lokalnych, gawęda poznańska, potańcówka, ognisko z poczęstunkiem.

Udział jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać pod adresami:

Fundacja SIC, ul. A. Szamarzewskiego 17/3, tel. + 61 852 16 43, sic@sic.to


Zapraszamy na IV Dzielnicjadę na Chwaliszewie. Akcja dzieje się w dniach 24-29.09.2012 r. Podsumowaniem jest Magiczny wieczór 29.09.2012 r.

o 17.00 zapraszamy do Chwaliszewskiej Kawiarenki w "Maglu Kultury" - ul. Tylne Chwaliszewo 23/1. Tam m.in.: poczęstunek, scrapbooking, przebieranki dla dzieci

o 19.00 - ognisko w Starym Korycie Warty - pieczenie kiełbasek

Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. Kontakt: Magdalena Wieczorek, Fundacja SIC!, tel. + 61 852 16 43 sic@sic.to


I KONKURS pt. "CZYSTA DZIELNICA"

W czwartek 17 maja o godz. 13.00 odbyło się posiedzenie Jury "Dzielnicjady - turnieju dzielnic", w którym uczestniczyli:

Tomasz Kayser - Wiceprezydent Miasta Poznania

Mariusz Wiśniewski - Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania

Lech Podbrez - kierownik Oddziału Rewitalizacji Miasta Poznania, koordynator projektu "Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby Rewitalizacji w Polsce",

Joanna Górecka-Nowak - Rada Osiedla Jeżyce

Jan Zujewicz - Rada Osiedla Stare Miasto

Zbigniew Karalus - lider społeczny Śródki, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i Okolic "Śródeja",

Joanna Piotrowiak - dyrektor Centrum Innowacji Społecznej SIC! (Fundacja SIC!), koordynator organizatorów społeczności lokalnej w ramach projektu.

Jury oceniło I konkurs Dzielnicjady "Czysta dzielnica", w którym udział wzięły trzy dzielnice: Chwaliszewo, Jeżyce i Śródka. Finały dzielnicowe pierwszego konkursu odbyły się w dniach 14 kwietnia (Jeżyce i Śródka) i 21 kwietnia (Chwaliszewo). Zostały one udokumentowane na nośniku cyfrowym, z którymi Jury zapoznało się w trakcie obrad.

W trakcie posiedzenia Jury przydzieliła rywalizującym dzielnicom punktację odpowiednio za pomysł, jego realizację i trwałość działania. Jury przyznało następującą punktację:

Śródka 80 pkt.,

Chwaliszewo 67,5 pkt.,

Jeżyce 62,5 pkt.,

Punktacja ta, zsumowana po ostatnim, czwartym konkursie Dzielnicjady, pozwoli Jury w grudniu wyłonić zwycięzcę, który otrzyma nagrodę w wysokości 4 000 zł na realizację zamierzenia.

Turniej realizowany jest w ramach programu Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby rewitalizacje w Polsce.

"Dzielnicjada - turniej dzielnic" jest formą mędzydzielnicowej rywalizacji w ramach konkursów polegających na wykonaniu określonego zadania. Mieszkańcy każdego z obszarów będą wykonywać zadania pod kierunkiem lolanych liderów, w ramach utworznych dzielnicowych koalicji. Dzielnicjada będzie prowadzona równolegle na obszarze Śródki, Chwaliszewa i Jeżyc. Celem tej inicjatywy jest poprawa jakości życia (poprzez realizację określonych projektów) oraz wzmocnienie lokalnej tożsamości i współpracy w ramach dzielnicy.

Organizatorem przedsięwzięcia "Dzielnicjady - turnieju dzielnic" jest Fundacja SIC! która jest również partnerem Miasta Poznania w realizacji całego Programu. Fundacja została oficjalnie założona 5 listopada 2001 r. i powstała w wyniku prac nad projektem MATRA SIC! W Programie "Rewitalizacja w budowie - tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce" koordynatorem organizatorów społeczności lokalnej z ramienia Fundacji jest Pani Joanna Piotrowiak, dyrektor Centrum Innowacji Społecznej SIC!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej