Przebudowa ul. Taczaka przesunięta na 2018 rok

Planowana na jesień 2017 roku przebudowa ulic Taczaka i Garncarskiej przesunie się o rok. Ta decyzja to efekt spotkania konsultacyjnego, zorganizowanego przez Miasto z mieszkańcami i przedstawicielami działających w okolicy firm.

W związku z planami rozpoczęcia w 2017 roku prac związanych z rewitalizacją ul. Św. Marcin, na odcinku od ul. Gwarnej do Ratajczaka, przedstawiciele Miasta postanowili zapytać mieszkańców czy - mniej więcej - w tym samym czasie zająć się ulicą Taczaka, czy poczekać z pracami na niej do przyszłego roku.

- Mimo, że jesteśmy technicznie przygotowani do przeprowadzenia prac na ul. Taczaka równolegle z pracami ma ul. Św. Marcin, postanowiliśmy skonsultować te terminy z mieszkańcami. Chcieliśmy wybrać optymalne rozwiązanie. Zapytaliśmy więc, czy - zamiast zacząć rewaloryzację ul. Taczaka jesienią 2017 roku i prowadzić ją do późnej wiosny 2018 roku - nie warto poczekać do z rozpoczęciem prac do jesieni 2018 - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Okazało się, że - zdaniem mieszkańców - warto poczekać z rozpoczęciem prac, by zminimalizować utrudnienia, związane z prowadzoną po sąsiedzku rewitalizacją ul.Św. Marcin.

- Ul.Taczaka przeszła sporą metamorfozę od 2013 roku, kiedy rozpoczęliśmy jej stopniowe ożywianie. Ul. Św. Marcin potrzebuje pobudzenia. Jesienią 2018 roku prace na niej będą na tyle zaawansowane, że problemy związane z przebudową ul. Taczaka będą mniej odczuwalne - zapewnia Mariusz Wiśniewski.

Jacek Łakomy/biuro prasowe

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej