Lokalne inicjatywy osiedlowe 2017

Konkurs na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe rozstrzygnięty

Dzięki konkursowi sporo będzie się działo na Łazarzu. Społecznościowe przejazdy wrotkarskie Poznań Night Skating, Łazarskie Dni Sąsiada czy zajęcia dla seniorów- miedzy innymi te projekty zyskały przychylność osiedlowej komisji konkursowej. Nowością będą również warsztaty rękodzielnicze i kostiumograficzne, kino "pod chmurką" czy akcja antysmogowa, dzięki której Łazarz wzbogaci się o system ostrzegania mieszkańców przed złym stanem powietrza.

Wiele ciekawych inicjatyw odbędzie się także w Starym Mieście. Poznański Piknik Rodzinny, letnie warsztaty integracyjne dla dzieci czy cykl spacerów z przewodnikiem, to przedsięwzięcia, które z pewnością zyskają sobie przychylność wielu mieszkańców miasta.

Na atrakcje będą mogli liczyć również mieszkańcy Wildy. Festyny rodzinne, konkurs piosenki szkolnej czy cykl warsztatów integracyjnych dla kobiet to tylko niektóre z nich.

- Komisje Konkursowe w swojej ocenie główny nacisk kładły na zgodność wniosków z celami konkursu. Chodzi tu przede wszystkim o funkcje integrujące mieszkańców oraz te, które zdaniem oceniających będą najbardziej atrakcyjne podczas ich realizacji. Ważny element stanowiła także różnorodność przy uwzględnieniu szerokich grup docelowych - wśród rekomendowanych wniosków są zarówno te dla najmłodszych jak i te dla starszych mieszkańców - mówi Piotr Izydorski z Biura Koordynacji Projektów i rewitalizacji Miasta UMP.

Szczegółowa lista projektów rekomendowanych do realizacji dostępna jest w załączniku.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych, który był realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Akcja wpisuje się w realizację Programu dla Śródmieścia i jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w 2016 roku Koalicji Śródmiejskiej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej