Trwa realizacja projektów w ramach Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych

Trwa realizacja projektów w ramach Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych

Kulinarne półkolonie, zajęcia taneczne na świeżym powietrzu czy też warsztaty integracyjne dla kobiet. To tylko przedsmak tego od dwóch miesięcy dzieje się na Łazarzu, Wildzie i Starym Mieście. Wszystko za sprawą realizowanych właśnie Lokalnych Inicjatywach Osiedlowych.

To projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych i realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Jego założeniem jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym, kształtujące tożsamość danego osiedla. W praktyce każdy mieszkaniec Łazarza, Wildy lub Starego Miasta mógł złożyć wniosek - koncepcję na organizację projektu czy wydarzenia na swoim osiedlu. Zgłoszone wnioski podlegały ocenie komisji konkursowej, a autorzy zwycięskich projektów otrzymali środki na ich realizację - maksymalnie 8 tysięcy zł. W sumie każda z 3 rad osiedla dysponuje pulą w wysokości od 60 do 70 tysięcy zł.

W ramach przedsięwzięcia, przed nami wciąż wiele lokalnych atrakcji, zaproponowanych przez społeczników. Harmonogram wszystkich pomysłów znajduje się w załączniku.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to pierwsza pilotażowa edycja konkursu, jednak z uwagi na duże zainteresowanie oraz pozostałe środki finansowe jeszcze w lipcu uruchomiona zostanie II edycja konkursu. Szczegóły wkrótce.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej