Koncepcja wprowadzenia BUS-PASA na ulicy Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z koncepcją wprowadzenia BUS - PASA na ulicy Warszawskiej, zamieszczoną przez Wydział Inżynierii i Bezpieczeństwa Ruchu oraz Sterowania Ruchem Zarządu Dróg  Miejskich.

Przedmiotem inwestycji jest  koncepcja zmian w organizacji ruchu na północnej jezdni ulicy Warszawskiej prowadzącej w kierunku ronda Śródka.

Zmiany polegają na rozszerzeniu funkcjonalności zewnętrznego pasa ruchu na odcinku od miejsca zlokalizowanego w pobliżu stacji benzynowej (w rejonie przystanku tramwajowego "Termy") do skrzyżowania z ulicą świętego Michała. Będą z niego mogły korzystać pojazdy komunikacji zbiorowej oraz taksówkarze.

Na skrzyżowaniu ulic Warszawska/św. Michała zostałby wprowadzony priorytet dla obsługi uprzywilejowanych pojazdów. Kierowcy nadużywający tego pasa byliby rejestrowani przez system informatyczny.

Na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich można zapoznać sięz pozostałymi inmformacjami doltyczącymi ww. koncepcji.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją i  przesyłania uwag, opinii dotyczących ww. koncepcji w terminie do 18 lutego 2016 r. na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich w zakładce "Informacje".   TUTAJ

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej